O KLUBIE

Boks to nasza pasja. Dlatego chcemy stworzyć w Bielsku-Białej miejsce, w którym podzielimy się tą pasją ze wszystkimi, którzy, tak jak my, chcą podtrzymania wspaniałej tradycji bielskiego boksu. Miejsce, w którym młodzi ludzie będą mogli uczyć się tej dyscypliny sportu w doskonałych warunkach oraz przy wsparciu osoby, która jest jednym z symboli polskiego boksu, Mistrza Olimpijskiego, pana Mariana Kasprzyka, który nie tylko nam patronuje i wspiera swoim autorytetem, ale także swoimi radami wszystkich ćwiczących na sali treningowej.

Chcemy szkolić od podstaw zawodników, którzy będą reprezentowali miasto i region na zawodach regionalnych i ogólnopolskich, dlatego stworzyliśmy warunki, które pozwolą na wszechstronny rozwój ćwiczących. W naszym systemie szkolenia główny nacisk kładziemy na wyszkolenie techniczne, które jest podstawą do rozwoju u naszych zawodników wszystkich cech motorycznych stanowiących o wartości boksera.

Mamy więc propozycję dla młodzieży od 12 roku życia, która chce poświęcić się sportowi i osiągać sukcesy w tej dziedzinie, ale także dla osób (młodzieży i dorosłych – zarówno kobiet jak i mężczyzn), które boks chcą potraktować jako sposób na utrzymanie doskonałej kondycji fizycznej, na utrzymanie zgrabnej sylwetki (co specyfika treningu bokserskiego na pewno umożliwia) oraz chcą czuć się bezpiecznie i nauczyć się bronić. Czynimy to zarówno w ramach treningów grupowych jak i podczas indywidualnych zajęć z trenerem, bowiem połączenie tych dwóch form treningu doskonale sprawdza się w praktyce.